Nově nabízíme prodej a montáž interiérových dveří PORTA.

Jak správně pečovat o laminátovou podlahu?

Krásná dřevěná podlaha, která dá místnosti šmrnc, je snem každého majitele domu či bytu. Ale vysoké pořizovací náklady tohoto typu podlahy, nejednoho odradí. A právě proto tu jsou plovoucí laminátové podlahy, které se staly běžnou krytinou v českých domácnostech.

Jak udržovat podlahu čistou?

Aby laminátová podlaha u vás doma byla stále jako nová, doporučujeme dodržovat několik základních pravidel při jejím čištění. I přestože je laminátová podlaha vysoce odolná proti poničení, je vhodné ji umývat především mopem. Vysavač, který nedisponuje nástavcem na hladké povrchy, raději do rukou vůbec nebrat. Do kuchyní nebo prostor, kde může příjit plovoucí podlaha do kontaktu s vodou, doporučujeme nanést ochrannou vsrtvu impregnace spár.

A co tak mokré čištění? V případě potřeby vytřete podlahu mírně vlhkou textilií. V žádném případě na ni nevylévejte větší množství vody. Při umývání dbejte na to, aby bylo čištění prováděno v podélném směru podlahových lamel. Máte dojem, že se budete muset o podlahu příliš starat? Opak je pravdou. Se snadným a efektivním umýváním vám pomůže čistící prostředek od Dr. Schutze, přípravek na čištění laminátu určený speciálně pro domácnost.

Snadná oprava nehody příjemně překvapí i vás

Pro dlouhou životnost laminátové podlahy doporučujeme používat kobercové čistící zóny, které zabraňují vnášení hrubých nečistot na podlahu a zabrání tak mechanickému poškození. A aby vám těžký nábytek či ostré nohy židlí neponičily danou podlahu, vyzkoušejte osvědčenou radu v podobě plstěných podložek. Chytrým řešením jsou i koberečky, které budou chránit podlahu před poničením a zároveň oživí místnost.

Sem tam vám něco upadne? Vašemu dítku při kreslení nestačí plocha papíru? Pokud se vám na podlahu něco vylije, stačí nehodu jednoduše setřít. Umělecké dílo své ratolesti odstraníte pomocí speciálního prostředku na odstranění skvrn Dr. Schutz Flekenspray R.

Pokud máte stále pocit, že údržba podlahy není snadná, rádi vás přesvědčíme o opaku. V případě, že by došlo k opravdu výraznějšímu poškození, je možná jednoduchá výměna celé lamely. Proto doporučujeme při nákupu zakoupit např. balík navíc nebo uschovat pár lamel, které vám po pokládce zbudou.

Výrobky k čištění a údržbě do Dr.Schutze najdete v naší nabídce.

Potřebujete poradit?