KATEGORIE "PODLAHÁŘSKÉ PRÁCE" PROBÍHAJÍ ÚPRAVOU. / Nově nabízíme prodej a montáž interiérových dveří PORTA.

Údržba vinylové podlahy

Vinylové podlahy získávají stále větší oblíbenost mezi uživateli a to nejen díky svým výborným vlastnostem, ale také kvůli nenáročné údržbě. To, že jsou nenáročně, neznamená, že není třeba o ně pečovat. Stejně jako u každé jiné podlahy, i vinylové podlahy potřebují pravidelnou péči kvůli odstranění různých fleků, zaschlé špíny a nečistot usazených v její samotné struktuře.

Vhodné přípravky

Při čištění podlahové krytiny je potřeba vlastnit takové přípravky, které jsou určené na PVC a vinylové podlahy. Tyto přípravky musí být konkrétně určené na odstranění nečistot z povrchu podlahy.

Čištění vinylové podlahy

Čištění vinylových podlah je závislé na místě pokládky a také na frekvenci jejího používání. Čištění tohoto typu podlahy je však velmi jednoduché. V případě, že se na vinylové podlaze vyskytuje jen prach a ne fleky či usazená špína, pak krytinu pouze vysajte nebo ji zbavte prachu pomocí navlhčeného mopu a čistícího prostředku. V tomto případě použijte naředěný čistící prostředek, ale ne v takovém poměru, jaký se používá na silné znečištění.

V případě větších nečistot použijeme vhodné čisticí prostředky, které zředíme teplou vodou. Sáhněte po přípravcích, které jsou přímo určené na odstranění nečistot z povrchu vinylových podlah. Většina výrobců vinylových podlah, nabízí také čistící přípravky, které jsou určeny přímo pro jejich produkty. Speciální čisticí prostředky nám zaručí čistý a krásný vzhled naší podlahy.

Údržba vinylové podlahy

Údržba není totéž jako čištění. V podstatě jde o vytvoření ochranného filmu na vrchní nášlapné vrstvě, který bude odpuzovat přilnavost špíny a různých nečistot. Díky tomuto filmu se zvýší otěruvzdornost vinylové podlahy, zlepší se její optika a sníží se přilnavost nečistot, díky čemuž nečistoty nemají možnost usadit se na podlaze tak snadno, jako kdyby nebyla ošetřena.

Pro údržbu existuje řada speciálních prostředků na údržbu a ošetřování podlahové krytiny. Tento přípravek by se měl používat zpravidla jednou za měsíc a vytírat byste s ním měli již vyčištěné podlahy, které jsou zbavené prachu i veškeré špíny. Pokud byste tento prostředek použili na špinavou podlahu, vytvořil by se na přítomných nečistotách ochranný film a vy byste nečistoty z podlahy již nedostali.

Použití přípravku na údržbu po montáži

Prostředek na údržbu se v mnoha případech doporučuje použít ihned po instalaci vinylové podlahy. V těchto případech je dobrá aplikace neředěného přípravku tak, aby v dostatečné míře zatekl i do spojů vinylové podlahy a vytvořil ochranný film nejen na povrch, ale i v samotných spojích, které po jeho vyschnutí zůstanou vodotěsné. Toto lze však použít pouze celoplošně lepeného vinylu.

Ošetření vinylové podlahy

Aby vám vaše vinylová podlaha dlouho vydržela a byla stále stejně krásná, je potřeba se o ni pečlivě starat. Vinylovou podlahu je důležité jednou za čas ošetřit vhodnými přípravky. A jak ošetřovat vinylovou podlahu?

Ošetření vinylové podlahy je poměrně důležité, neboť díky tomu vytvoříte na podlahové krytině ochranný film, který zvýší její odolnost. Dále doporučujeme čas od času použit také leštící prostředky vhodné pro vinylové podlahy, které snižují přilnavost nečistot, jako je běžný prach.

Některé čistící a leštící prostředky jsou schopné vytvořit také ochrannou vrstvu proti opotřebení, čímž se prodlouží jejich celková životnost. Vždy však pořizujte jen přípravky, které jsou určené na vinylovou podlahu. Kdyby jste aplikovali nějaký jiný prostředek než pro vinyl, mohli byste naopak zkrátit životnost podlahové krytiny, případně ji poškodit.

V případě realizace podlahy s polyuretanovým povrchem (PU)Vám doporučíme konkrétní čistící a údržbový prostředek.

Potřebujete poradit?