Nově nabízíme prodej a montáž interiérových dveří PORTA. / 9.4. PROVOZOVNA ZAVŘENA

Vypořádat se s nerovnostmi podlahy pomůže samonivelační stěrka

Kdo si chce dopřát kvalitní podlahu, co bude sloužit tak, jak má, musí dbát především na to, aby podkladový povrch nevykazoval žádné problémy. Tím nejčastějším je nerovnost, která je faktorem ovlivňujícím správně položené podlahy. Pro účely potřebného vyrovnání může být použita samonivelační stěrka, která dokáže se starým betonovým základem divy.

Samonivelační stěrka je hmota, mezi jejíž oceňované vlastnosti patří paropropustnost a rychlý čas tuhnutí, díky čemuž je možné dosáhnout požadovaného stavu za relativně krátkou dobu. Samonivelační stěrka tak může být konečnou nášlapnou vrstvou, na níž lze následně položit podlahu, koberec či dlažbu, případně vrstvou, která bude dále upravována speciálními nátěry.

Jak se samonivelační stěrka používá?

Hmota, kterou se následně zvolený povrch vyrovnává, je nejprve sypkou směsí, co je třeba do použitelné podoby připravit smícháním s odpovídajícím  množství studené vody. Přesné hodnoty uvádí výrobce vždy na obale, v případě nedodržení hrozí, že samonivelační stěrka nesplní očekávání – bude praskat, drolit se apod., protože celý proces zatuhnutí proběhne jinak, než vyžaduje složení a vlastnosti směsi. Před samotným zahájením stěrkování je nutné:

  • Správně zaměřit podlahu s nerovnostmi – k určení potřebného množství stěrky (4-5mm = cca.7kg/m2 ).
  • Důkladně očistit daný povrch.
  • Opravit trhliny a všechny spáry v podlaze uzavřít (únik nivelační hmoty).
  • Použít správnou penetraci- podle druhu podkladu (savý,nesavý) a posoudit dobu úplného zaschnutí před nivelaci.
  • Penetraci a nivelaci použít od jednoho výrobce.
  • Použít správný druh nivelaci s požadavkem na podklad(cementový,anhydrid,beton,stará podlahovina PVC,…..).
Samotný proces nivelace je závislý na správném rozmíchání směsi ,roztažení zubovou stěrkou, provzdušnění . Důležité jsou aspekty schnutí hotové nivelace bez pomoci vysoušeče, průvanu a změn teplot.
Při podlahovém topení je nutná odstávka již před penetrací.Po nivelaci spustíme podlahové topení cca za 4 dny s postupným náběhem teplotního výkonu.
V případě nutnosti a druhu podlahového materiálu posoudíme zda je nutné přebroušení .
Jak jsem se zmínil kvalitní nivelace je základ úspěchu  a výsledného efektu lepených podlahovin.Svěřte tuto činnost nám odborným firmám,které používají neošizenou chemii od renomovaných výrobců.
Potřebujete poradit?